کویل های گرمایی الکتریکی

کویل الکتریکی چیست؟

کاربرد کویل‌های الکتریکی چیست؟
۲۳ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۰ اخبار مقالات
تعداد بازدید:۱۹۹۸
کویل الکتریکی یا کوئل برقی نوعی مبدل حرارتی می باشد که جریان الکتریکی برق را تبدیل به انرژی گرمایشی میکند و قابل نصب در کانال‌های تهویه مطبوع می‌باشد.کویل‌های الکتریکی با جریان متناوب برق ۳ فاز صنعتی کار میکنند و مناسب محیط‌های مسکونی نیستند.پوشش مناسب گرمایی در کنار کاهش هزینه انرژی، همچنین بازدهی بالا از نکات قوت مبدل‌های حرارتی برقی می‌باشد.در کارخانه‌جات عظیم به علت داشتن فضای باز و ارتفاع بسیار همواره گرم نمودن محیط، کار دشواری بوده است.لیکن به همت متخصصین شرکت کویل سازی کویل dx  توانسته‌ایم این محصول را بومی سازی نماییم.این مبدل‌های برقی گرمای بسیاری ایجاد می‌کنند و دمای سوله را در مدت زمان کوتاهی افزایش می‌دهند.
کویل الکتریکی چیست؟

کویل الکتریکی یا کوئل برقی نوعی مبدل حرارتی می باشد که جریان الکتریکی برق را تبدیل به انرژی گرمایشی میکند و قابل نصب در کانال‌های تهویه مطبوع می‌باشد.کویل های الکتریکی با جریان متناوب برق 3 فاز صنعتی کار می کنند و مناسب محیط‌های مسکونی نیستند.پوشش مناسب گرمایشی در کنار کاهش هزینه مصرف انرژی، همچنین بازدهی بالا از نکات قوت کویل حرارتی برقی می‌باشد.

در کارخانه‌جات عظیم به علت داشتن فضای باز و ارتفاع بسیار همواره گرم نمودن محیط، کار دشواری بوده است.لیکن به همت متخصصین شرکت کویل سازی کویل dx  توانسته‌ایم مبدل الکتریکی را بومی سازی نماییم.این کویلهای برقی گرمای بسیاری ایجاد می‌کنند و دمای سوله را در مدت زمان کوتاهی افزایش می‌دهند.


کویل الکتریکی را کجا نصب کنیم؟

برای عملکرد عالی و مناسب کویل حرارتی توصیه میگردد در مسیر تهویه و جریان هوا تازه نصب گردد. کانال‌های ورودی هوا به داخل سالن بهترین مکان برای نصب دائمی کویل برقی هستند.میتوانید مبدل را در قسمت دهانه خروجی کانال یا در قسمتی از داخل تونل تهویه نصب نمایید.

کویل الکتریکی / کویل برقی / کویل صنعتی حرارتی


مشخصات فنی کویل‌های الکتریکی یا هیتر برقی

لوله‌های کویل از مس بوده که بیشتر مقدار رسانا را به خود اختصاص داده است.همچنین به منظور افزایش سطح تبادل و انتقال حرارت به هوا از فین اکستورد استیل 304 و 316 استفاده می‌گردد.طول هر المان می‌تواند تا 6 متر برسد و مناسب برای مکان‌های بسیار برزگ می‌باشد.قطر هر المان الکتریکی باید 16 میلیمتر باشد تا بهترین گرمای ممکن را منتشر نماید.برای افزایش و کاهش میزان و توان کیلووات کویل برقی میتوان تعداد ردیف لوله‌ها را کم یا زیاد نمایید اما برای این بخش استانداردی تعریف شده است.

(فاصله مجاز در کمترین حالت 2 سانت و در بیشترین اندازه 5 سانتیمتر می‌باشد)

مطلب مرتبط کویل هواساز چیست؟


کویل الکتریکی شرکت کویل Dx


ظرفیت و توان گرمایشی کویل الکتریکی 

در شرکت کویل سازی کویل dx مبدل های الکتریکی از ظرفیت 5 کیووات الی 300 کیلو وات تولید می‌شوند.البته میتوان در ظرفیت‌های بزرگ هر المان را تا 50 وات سطح حرارتی آن را افزایش داد و گرمای محیط را تا چند برابر از حد معمول بالا برد. برای کنترل و مدیریت این بخش شرکت برای کویل الکتریکی کنترلر مرحله قرار داده تا در صورت نیاز بتوانید میزان گرمای مبدل را تنظیم کنید.

برای سیستم انتقال برق در این حجم نیازمند دسته سیمی قوی هستیم به همین علت از سیم گلند استفاده می‌شود.این کابل روکش وکیوم بوده و کاملا ضد آب می‌باشد که معمولا زرد رنگ هستند.نحوه اتصال سیم‌ها به المان‌ها به صورت مدار به مدار میباشند تا کنترل بهتری در میزان مصرف انرژی کویل برقی داشته باشید.


جنس فریم و بدنه کویل برقی 

در نهایت باید عنوان کرد کل تیوب شیت وفریم از ورق گالوانیزه با ضخامت 2 الی 3 میلیمتر طراحی شده است.برای بالابردن سطح کیفی قطعه کل فریم به صورت یک تیکه بوده و به منظور افزایش عمر مبدل حرارتی آبکاری گرم با ضخامت بالا داده می‌شود. جنس لوله‌های انتقال جریان مس می‌باشد و فین‌های افزایش حرارتی همگی از استنلس استیل 304 و316 هستند که ضد رسوب و قابل شستشو هستند.


مزایای استفاده از کوئل حرارتی الکتریکی 

  • کاهش مصرف انرژی
  • هزینه کمتر نصبت به هواساز
  • بازدهی و عملکردی مناسب
  • طول عمر بالا 
  • قابل نصب در تمامی محیط‌های صنعتی
  • گرمادهی بسیار 

معایب کویل حرارتی برقی

  • مصرف برق 3 فاز
  • عدم استفاده در آپارتمان
  • نداشتن محافظ بدنه

کویل الکتریکی چیست؟


لینک مطالب مفید :

کویل مسی چیست؟