دسترسی سریع

شرکت کویل dx

کویل انبساط مستیقم یا کویل dx دی ایکس

شرکت کارخانه جات کویل سازی DX کویل طراح و سازنده انواع کویل های ( dx دی ایکس) سرمایی و گرمایی اواپراتور،کندانسور، هواساز، داکت اسپیلت،فن کویل،برج خنک کننده،ایرواشر،یونیت هیتر و رادیاتور صنعتی در ایران می‌باشد. این شرکت سازنده و کویل ساز از سال 1396 کارش را در تولید ایرکولر صنعتی آغاز نموده است. شرکت کویل سازی DX توانسته در مدت زمان کوتاه محصولات تولیدی خود را به حوزه خلیج فارس صادر نماید. این واحد صنعتی در استان تهران منطقه صنعتی شهریار احداث گردیده و فعالیت دارد. شرکت تهویه دی ایکس (کویل dx) در واقع نه تنها سازنده کویلهای انبساط مستقیم است بلکه کلیه سفارشات مربوط به کویل را می‌پذیرد. کویل الکتریکی (هیتر برقی صنعتی) یکی دیگر از تولیدات کارخانه می‌باشد که از ابتدای امسال به مرحله بهره برداری رسیده. تولید یک محصول با کیفیت از اهداف اولیه شرکت DXکویل میباشد که در این راستا به عنوان سازنده انواع کویل تمامی محصولات شرکت کویل سازی دارای 12 ماه گارانتی طلایی به غید و شرط می باشد.


تولیدات شرکت کویل dx چیست؟

مجموع ساختار کمپانی بر اساس ساخت انواع کویل آبسرد و گرم همچنین مبدل‌های انتقال حرارت سیالات می‌باشد. این تجهیزات مکمل نهایی دستگاه‌هایی مانند هواساز،فن کوئل،کولینگ تاور،داکت هیتر و انواع کندانسور هستند. کویل‌های طراحی شده در دو فاز استیل و مس تولید می‌شوند. شرکت کویل سازی dx از متریال مرغوب برای تهیه مواد اولیه خود استفاده می‌نماید. ضمانت نامه محصولات تضمین کیفیت بالای تولیدات کمپانی می‌باشد. از انواع کویل شرکت تهویه دی ایکس dx در کندانسورها و ایرکولرها هم نیز بهره می‌گیرند. در این نوع طراحی اغلب از کویل‌های فین دار استفاده می‌شود که در سیستم هوا خنک بسیار موثر عمل می‌نماید. 

دیگر تولیدات مجموعه صنعتی تهویه دی ایکس مهر 

  • انواع برج خنک کننده 
  • هواساز 
  • ایرواشر
  • یونیت هیتر
  • ایر کولر
  • مبدل 
  • کندانسور
  • منبع کویل دار 
  • فن کویل

محصولی نوین با نام کویل پیش سرمایش با کاربردهای ویژه را مطالعه نمایید.


ضمانت نامه شرکت کویل dx

تضمین کالا پشوانه تولید محصولی با کیفیت است همچنین تامین قطعات و خدمات اجرایی پس از فروش اهمیت بالایی دارد. کارخانه کویل سازی dx با ارائه ضمانت نامه کتبی محصولات خود را تا 12 ماه گارانتی طلایی می‌نماید.این ضمانت نامه بی غید و شرط بوده و می‌توانید در صورت خرابی با کمپانی تماس گرفته و تعویض در کمتر از ۷۲ ساعت انجام شود.

کندانسور وی تایپ را در این قسمت از سایت مطلاعه نمایید.


شرکت کویل dx


کویل dx چیست؟

تمام سامانه‌های تهویه مطبوع انبساط مستقیم یا کویل dx بر منبای سیکل تبرید تراکمی کار می‌نمایند. کویل DX یکی از اجزای اصلی سیستم‌های تراکمی مانند چیلر و یونیت کندانسینگ است که به آن کویل انبساط مستقیم میگویند.در انواع کویل‌های DX گاز مبرد در جریان بوده که درون لوله‌های مسی مبدل در حرکت می‌باشد.این فرایند و عملیات در راستای سرمایش هوا به طور مستقیم توسط کویل های شرکت dx انجام می‌شود. بیشترین کاربرد کویل های انبساط مستیقم در دستگاه هواساز سرمایشی و آیس بانک میباشد که هوارسان موجب کاهش دمای هوا و آیس بانک سبب کاهش دمای آب میگردد.


مصارف کویل dx چیست؟

مهندسین شرکت کویل سازی کویل dx عنوان کرده از این نوع کویل طراحی شده تنها در هواساز و سیستم‌های انبساط مستقیم می‌توان استفاده نمود. به عنوان مثال هواساز با کویل dx یکی از بهترین انواع این دستگاه را به بازار معرفی نموده است. عملکرد بهتر سرمایش مناسب همچنین کاهش مصرف انرژی و بازدهی بالا از نکات مثبت هواسازهای کویل dx می‌باشند. کارخانه DX با طراحی دقیق و محاسبات پیشرفته توانسته گامی بزرگ در عرضه تولیدات کویل با فلزات استیل و مس بردارد.


کویل DX و کاربرد آن در هواساز 

کویل dx بهترین مبدل انتقال حرارت برای انواع هواسازهای هایژنیک و تمام سرمایشی می‌باشد.شرکت کویل dx طراح و تولید کننده تخصصی انواع کویل هواساز هایژنیک و مبدل‌های لوله‌ای برای این دستگاه است.این کویل‌ها تنها فاز سرمایشی دارند و در هوارسان‌ها نصب می‌شوند که در فصول مختلف قابل استفاده هستند.در بخش سرمایی کویل dx سرما زا بازدهی مناسبی از خود نشان داده و برودت هوا را مطلوب و دلپذیر میکند.

کویل پیش گرمایش چیست؟

طراحی و محاسبات کویل dx دی ایکس


طراحی و محاسبات کویل dx

طراحی و محاسبات کویل شامل دو بخش می باشد که میزان برودت مورد نیاز برای انتقال به هوا بر حسب تن تبرید و مقدار توان کویل بر اساس ظرفیت تبریدی کمپرسور طراحی میگردد.در سیستم های انبساط مستقیم سیکل تراکمی وجود دارد که با تجهیزاتی مانند کندانسور،کمپرسور،رسیور و فیلتر درایر تکمیل میشود.هر کدام از اجزای نقش بسیار مهمی در هنگام طراحی یک کویل انبساط مستقیم دارند و می بایست به کمک نرم افزار usa coil انجام بگیرد.به طور استاندارد بسته به میزان برودت مورد نیاز اواپراتورهای DX از 2 الی 8 ردیف طراحی میگردند که بر اساس ارتفاع کویل تعداد لوله در ردیف مشخص می شود.لوله های استاندارد برای ساخت انواع کویل دی ایکس 3.8 اینچ میباشد.ضخامت مناسب که دارای تحمل فشاری بالغ بر 385 PSI باشد 0.45 دهم میلیمتر است. اگر ضخامت کمترشود میزان تبادل حرارت افزایش می یابد اما عمر کویل کمتر خواهد شد.


فلزات استاندارد برای کویل انبساط مستقیم چیست؟

برای ساخت و تولید یک کویل dx بهترین فلز که دارای رسانای بالایی هست آلیاژ مس می باشد.به همین منظور توصیه میگردد قبل از اقدام برای تعیین فلز تیوب با مشاورین شرکت کویل سازی دی ایکس تماس حاصل فرمایید.لوله های مسی در انواع مختلفی در کارخانه‌جات مطرح مانند بابک مس ایرانیان و مس قائم تولید میگردد.اما تمامی آنها برای اواپراتور دی ایکس مناسب نبوده و تنها 2 سایز تایید مهندسین شرکت را گرفته است که شامل 3.8 و 1.2 اینچ می باشد.

تراکم فین کویل dx دی ایکس


تراکم فین و تاثیر آن بر میزان برودت کویل dx 

تراکم فین یا تعداد ورقه های فین در اینچ تعیین کننده نهایی افزایش بار برودتی انواع کویل سرمایشی و گرمایشی محسوب میشود.اما در سیستم های هوارسانی مانند هواساز که کویل دی ایکس در آن استفاده شده یا مشابه می بایست میزان افت فشار کویل هواساز مورد بررسی قرار بگیرید.تناسب مقدار هوایی که در هر دقیقه بر حسب CFM از روی کویل عبور میکند مهم است چراکه با دانستن این موضوع و براورد دانسیته هوا و دمای هوای ورودی به دستگاه میتوان تراکم فین را در انواع کویل dx مشخص نمود.به طور استاندارد برای این دسته از مبدل های سرمایشی از فین پلیت یا تخت استفاده میگردد که نوع سینوسی یا موجدار بهتر از نوع لوور دار میباشد.علت انتخاب فین پلیت سینوسی به این خاطر است که با گذر هوا از روی کویل صدایی به وجود می آید و میتواند در توان های بالاتر از 500 CFM موجود ایجاد آلایندگی صوتی گردد.