شرکت کویل dx

شرکت کارخانه جات کویل سازی DX کویل طراح و سازنده انواع کویل های ( dx دی ایکس) سرمایی و گرمایی اواپراتور،کندانسور، هواساز و داکت اسپیلت در ایران می‌باشد. این شرکت سازنده و کویل ساز از سال ۱۳۹۵ کارش را در تولید مبدل های پوسته لوله آغاز نموده است. شرکت کویل سازی DX توانسته در مدت زمان کوتاه محصولات تولیدی خود را به حوزه خلیج فارس صادر نماید. این واحد صنعتی در استان تهران منطقه صنعتی شمس آباد احداث گردیده و فالیت دارد. شرکت کویل dx در واقع نه تنها سازنده کویله‌ای انبساط مستقیم است بلکه کلیه سفارشات مربوط به کویل را می‌پذیرد. کویل الکتریکی (هیتر برقی صنعتی) یکی دیگر از تولیدات کارخانه می‌باشد که از ابتدای امسال به مرحله بهره برداری رسیده. اگر بخواهیم بیشتر با کارخانه کویل dx آشنا شوید باید گفت این واحد تولیدی تازه پا به عرصه دیجیتال نهاده و در آینده نچندان دور نام شرکت کویل سازی Dx را بیشتر خواهید شنید.


تولیدات شرکت کویل dx چیست؟

مجموع ساختار کمپانی بر اساس ساخت انواع کویل آبسرد و مبدل‌های انتقال حرارت سیالات می‌باشد. این تجهیزات مکمل نهایی دستگاه‌هایی مانند هواساز،فن کوئل،کولینگ تاور،داکت هیتر و دیگر محصولات هستند. کویل‌های طراحی شده در دو فاز استیل و مس تولید می‌شوند. شرکت کویل سازی dx از متریال مرغوب برای تهیه مواد اولیه خود استفاده می‌نماید. ضمانت نامه محصولات تضمین کیفیت بالای تولیدات کمپانی می‌باشد. از انواع کویل شرکت dx در کندانسورها و ایرکولرها هم نیز بهره می‌گیرند. در این نوع طراحی اغلب از کویل‌های فین دار استفاده می‌شود که در سیستم هوا خنک بسیار موثر عمل می‌نماید.


ضمانت نامه شرکت کویل dx

تضمین کالا پشوانه تولید محصولی با کیفیت است همچنین تامین قطعات و خدمات اجرایی پس از فروش اهمیت بالایی دارد. کارخانه کویل سازی dx با ارائه ضمانت نامه کتبی محصولات خود را تا ۲۴ ماه گارانتی می‌نماید.این ضمانت نامه بی غید و شرط بوده و می‌توانید در صورت خرابی با کمپانی تماس گرفته و تعویض در کمتر از ۷۲ ساعت انجام شود.


شرکت کویل dx


کویل dx چیست؟

تمام سامانه‌های تهویه مطبوع انبساط مستقیم یا کویل dx بر منبای سیکل تبرید تراکمی کار می‌نمایند. کویل DX یکی از اجزای اصلی سیستم‌های تراکمی مانند چیلر است که به آن کویل انبساط مستقیم میگویند.در انواع کویل‌های DX گاز مبرد (فریون) در جریان بوده که درون لوله‌های مسی مبدل در حرکت می‌باشد.این فرایند و عملیات در راستای سرمایش و گرمایش هوا به طور مستقیم توسط کویل های شرکت dx انجام می‌شود. معنای سیستم انبساط مستقیم (DX) یعنی در دستگاه به جای آب و دیگر مایعات به عنوان سیال انتقال حرارت استفاده نگردیده است. در عوض عمل سرمایش و گرمایش توسط هواساز یا فن کوئل به طور مستقیم انجام می‌شود.


مصارف کویل dx چیست؟

مهندسین شرکت کویل سازی کویل dx عنوان کرده از این نوع کویل طراحی شده تنها در هواساز و سیستم‌های انبساط مستقیم می‌توان استفاده نمود. به عنوان مثال هواساز با کویل dx یکی از بهترین انواع این دستگاه را به بازار معرفی نموده است. عملکرد بهتر سرمایش و گرمایش مناسب همچنین کاهش مصرف انرژی وبازدهی بالا از نکات مثبت هواسازهای کویل dx می‌باشند. کارخانه DX با طراحی دقیق و محاسبات پیشرفته توانسته گامی بزرگ در عرصه تولیدات کویل با مواد استیل و مس بردارد.


کویل DX و کاربرد آن در هواساز 

کویل dx بهترین مبدل انتقال حرارت برای انواع هواسازهای هایژنیک می‌باشد.شرکت کویل dx طراح و تولید کننده تخصصی انواع کویل هواساز هایژنیک و مبدل‌های لوله‌ای برای این دستگاه است.این کویل‌ها در دو فاز سرمایشی و گرمایشی در هوارسان‌ها نصب می‌شوند که در فصول مختلف هر دو قابل استفاده هستند.کویل dx گرمایشی در زمستان بسیار موثر واقع شده و می‌تواند دمای هوای محیط را به سرعت افزایش دهد.همچنین در بخش سرمایی کویل dx سرما زا بازدهی مناسبی از خود نشان داده و برودت هوا را مطلوب و دلپذیر میکند.


لیست محصولات شرکت کویل سازی کویل dx


 

اخبار کویل DX

ایرکولر صنعتی چیست؟

ایرکولر صنعتی چیست؟

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ | ۲۳:۵۲ اخبار مقالات
ایرکولر صنعتی دستگاهی برای کاهش دمای سیالاتی مانند آب های اسیدی،مواد شیمیایی با خوردی بالا در صنایعی مانند نیروگاه و پتروشیمی ایرکولر قابل استفاده است.درواقع برای کاهش دمای توربین‌های بخار و یا دمای آبگرم شده حاصل از فرایند مکانیکی کارخانه ایرکولرها با کمک هوای تازه و سیستم مکش القایی هوا به درون دستگاه، موجب کاهش دمای چشمگیر سیال درونی کویل ایرکولر میشوند.سیستم کاری کولرهای هوایی بر اساس تبادل حرارتی پوسته لوله طراحی شده اند و میتوانند دمای آبگرم داخل کویل را تا نزدیکی دمای محیط کاهش دهند.البته دیگر دستگاه ها مانند انواع درای کولر هم کارکردی مشابه دارد ولیکن در نوع طراحی و میزان حجم خنک کاری در هر ساعت با هم تفاوت دارند.

کویل یونیت هیتر چیست؟

۲۵ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۳:۲۸ اخبار مقالات
کویل یونیت هیتر از اجزای اصلی تشکیل دهنده یونیت‌ گرمایی جهت انجام عمل گرمایش است، کویل نوعی انتقال دهنده بخار آب ورودی به یونیت هیتر می‌باشد. اینگونه دستگاه‌ها برای گرم کردن سالن‌های بزرگ، کارخانجات، گلخانه، مرغداری‌ها، صنایع و هوای داخل آنها مناسب هستند. هیتر ها جزء تجهیزات بسیار مدرن با راندمانی بالا بمنظور تثبیت دمای مطلوب در فصول سرد سال بشمار می‌آیند. درون کویل یونیت هیتر معمولا سیال آب داغ جریان دارد تا سبب ایجاد حرارت محیط مدنظر شود. یکی از قطعات تولیدی شرکت کویل سازی دی ایکس البرز کوئل یونیت گرمازا جهت نصب در انواع هیتر گرمایشی میباشد.
کندانسور ژنراتور چیست؟

کندانسور ژنراتور چیست؟

۲۵ تیر ۱۳۹۸ | ۰۳:۲۳ اخبار مقالات
کندانسور ژنراتورهای نیروگاه برق یا پالایشگاه یکی از انواع کندانسور های مورد استفاده در صنعت بوده و برای خنک کاری دمای آب موتور ژنراتور استفاده میگردد.مدار بندی این دسته از کندانسینگ ها به طور معمول از یک یا دو مدار طراحی میگردد.ساختار هندسی کندانسور ژنراتور به دو حالت کندانسور تخت یا کندانسینگ وی تایپ طراحی میشود.هر دو بازدهی یکسانی دارند و فرایند خنک کاری آنها به طور مشابه محاسبه میشود.برای انتخاب و محاسبات کندانسور باید مقدار دبی آب درگردش و دلتاتی مورد نیاز را بررسی نمایید.با کمک دمای خشک و مرطوب محیط میتوان محاسبات دقیق تری انجام داد.بسته به میزان حجم سیال مایع مورد نیاز خنک کاری ژنراتور نیروگاه ابعاد و سایز کندانسور قابل تغییر است.
کویل مارپیچ چیست ؟

کویل مارپیچ چیست ؟

۲۹ فروردین ۱۳۹۷ | ۰۰:۱۴ اخبار مقالات
انواع کویل مارپیچ مبدل‌هایی برای گذر مایعات داغ طراحی شده‌اند که نیاز دارند در مدت زمان کوتاه بوسیله لوله های مارپیچ استیل یا مسی کویل دمای آنها کاهش یابداین مبدل در دسته بندی انواع کویل صنعتی قرار میگیرد و هیچگونه کاربردی در صنعتی تهویه مطبوع ندارد..برای خنک کاری سیالات مایع میبایست کویل را در مخزن یا منبعی از آبسرد نصب نمود.مواد شیمیایی یا آبگرم وارد لوله استیل یا مسی مبدل شده و با عبور از مارپیچ دمای آن کاهش می یابد.این یک نوع از روش های برودتی قدیمی محسوب شده که تا کنون جزءکارامدترین طراحی های مبدل های انتقال حرارت باقی مانده است.از این کویل در کارخانه جات رنگ سازی،شیمیایی و تولیدات تقطیر مواد غذایی همچنان استفاده میگردد.در طراحی انواع کویل های مارپیچ تنها از یک ورودی آب و یک خروجی سازندگان از جمله شرکت کویل سازی دی ایکس البرز بهره میگیرند.از دیگر کاربردهای مبدل مارپیچ تبدیل بخار داغ به آب مقطر میباشد.
اواپراتور هواساز چیست؟

اواپراتور هواساز چیست؟

۲۶ تیر ۱۳۹۸ | ۰۰:۵۱ اخبار مقالات
اواپراتور هواساز نوعی خنک کننده صنعتی با کابرد استفاده در انواع هواساز است که به آن کویل انبساط مستقیم یا اواپراتور دی ایکس میگویند.اساس کار مبدل در دستگاه هوارسان کاهش دمای هوا و جذب گرما از هوا میباشد.این عملیات برودتی با گذر سیال باد از کویل DX انجام میشود و بسته به ظرفیت هواساز و CFM پرتاب باد در هر فوت مکعب بر دقیقه تعیین کننده توان حرارتی اواپراتور میباشد.کاربردهای دیگر این مبدل در دستگاه هایی مانند روف تاپ پکیج و یونیت کندانسینگ است.با نصب آن داخل دستگاه و در مسیر گذر هوا موجب کاهش دمای بهتر و سرمایش محیط میشویم.افزایش راندمان خنک کاری یکی از موضوعات مهم در سیستم های تهویه مطبوع بشمار میرود.طراحی اصولی و محاسبات دقیق برای ساخت اواپراتور هواساز میتواند برودت بیشتری با همان ظرفیت قبلی به شما ارائه دهد.برای انجام این مراحل میتوانید با کارشناسان شرکت کویل سازی دی ایکس البرز تماس بگیرید.
کاربرد انواع کویل تهویه مطبوع

کاربرد انواع کویل تهویه مطبوع

۱۳ شهریور ۱۳۹۷ | ۲۳:۴۳ اخبار مقالات
انواع کویل تهویه مطبوع شامل مبدل‌های انتقال حرارتی هستند که در انواع سیستم های تهویه مطبوع کاربرد دارند و با نام کویل شناخته میشوند. طراحی و کاربرد هر کدام از این انواع بسته به نوع نیاز و دستگاه اصلی متفاوت میباشد.فلذا تمامی آنها برای یک هدف واحد تولید میشوند کاهش دمای سیالات آب،گاز یا هوا که عموما در راستای تکمیل فرایند تبریدی تهویه مطبوع بکار گرفته میشود.درواقع میتوان گفت مجموعی از این کویل ها یک پکیج برودتی را تشکیل میدهند.اما برای شناخت کافی شما از انواع کویل تهویه مطبوع شرکت کویل سازی دی ایکس البرز در ادامه لیست کامل انواع مبدل های تهویه‌ای را ارائه می نماید.
کویل هوایی چیست؟

کویل هوایی چیست؟

۲۹ مرداد ۱۳۹۸ | ۲۳:۰۱ اخبار مقالات
کویل هوایی یکی از انواع مبدل‌های تبادل حرارت صنعت تهویه مطبوع میباشد، عملکرد کویل بر منبای هوا خنک طراحی شده و یا روی فونداسیون هوایی نصب میشوند.به همین دلیل است که به آن کویل هوایی می گویند.نحوه خنک کاری و اساس کار مبدل بر پایه کاهش دمای سیالات درونی خود طراحی گردیده.درواقع سیال محیط بیرونی دستگاه یکی از عوامل تاثیر گذار بر خنک کاری کویل محسوب میشود.اما برای بالابردن بازدهی مبدل نکاتی در هنگام نصب وجود دارد که در ادامه به آنها میپردازیم.به طور کلی این نمونه مبدل حرارتی را به عنوان کویل صنعتی برخی می شناسند. زیرا در صنعت برای کاهش مصرف آب و خنک کاری آبگرم سیستم کارخانه جات میتوان از این نوع مبدل استفاده نمود و برای مثال: کندانسور هوا خنک و اواپراتور هوایی دستگاهایی با همین منظور میباشند.
محاسبات طراحی اواپراتور

محاسبات طراحی اواپراتور

۱۷ تیر ۱۳۹۹ | ۰۷:۱۵ اخبار مقالات
طراحی اواپراتور بر اساس یک سری پارامترهای مشخص محاسبه میشود که شامل کاربرد،عملکرد،ظرفیت است و اصول طراحی محاسبات انواع اواپراتور را تشکیل میدهد.برای دستیابی به بهترین طراحی سیستم سردخانه‌ای می بایست اولین گام اختلاف دمای جوشش گاز درون مبدل با دمای برودتی سردخانه اندازه گیری شود.اما عواملی دیگر در هنگام محاسبات اولیه قبل از تولید وجود دارد که کارشناسان شرکت کویل سازی دی ایکس البرز برروی این موارد تاکید بسیاری دارند.طراحی میتواند شالوده یک فرایند تبریدی را کامل نماید.ابتدا قبل از ساخت باید طرح و نقشه‌ای برای تولید تهیه نمود که آن را واحد محاسبات و طراحی کارخانه انجام میدهد.
انواع کندانسور چیست؟

انواع کندانسور چیست؟

۳۰ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۸:۴۳ اخبار مقالات
انواع کندانسور condenser نوعی مبدل حرارتی با کاربرد خنک کاری انواع سیالات مانند گاز و مایعات است،کندانسور طی فرایندی مبرد را از حالت گاز به مایع کندانس مینماید.انواع مبدل‌های تبریدی تماما براساس علوم مهندسی دارای عملکردی یکسان هستند.اما استفاده‌هایی گوناگونی دارند و هریک مناسب فعالیتی مشخص می باشند.تبرید مکانیکی شامل چهار چرخه :انبساط،تبخیر،تقطیر و تراکم است.درکنار کندانسور دیگر تجهیزات مانند کویل اواپراتور همچنین کمپرسور نقش مهمی دارند. گرما بوسیله مبدل dx جذب میگردد و به گاز تغییر حالت میدهد، سپس وارد کمپرسور شده تا با فشرده سازی سیال مبرد فشار آن افزایش پیدا کند.بعد از تکمیل عملیات حال وقت آن رسیده بسمت کندانسور هدایت گردد تا ماده به حالت اولیه خود تبدیل شود.درواقع برای کاهش دمای سیالات به روش هوا خنک انواع کندانسور هوایی نقشی اساسی در یک سیکل تبریدی دارد.
درای کولر صنعتی چیست؟

درای کولر صنعتی چیست؟

۲۷ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۵:۰۹ اخبار مقالات
درای کولر صنعتی نوعی کندانسور هوا خنک میباشد،اما سیالاتی مانند آب داغ ، اتیلن گلیکول، پروپیلن گلیکول یا دیگر مایعات شیمیایی در درای کولر قابل خنک کاری هستند.در طراحی درای کولرهای صنعتی میتوان تعدادی نا مشخص کویل مسی و فن کندانسور استفاده نمود که با توجه به ظرفیت برودتی درای ابعاد و اندازه فن تغییر میکند.در همین راستا باید گفت میزان حجم هوادهی هر یک از پروانه ها با هم متفاوت است.از درای کولر میتوان به عنوان جایگزین مناسبی برای برج خنک کننده استفاده نمود اما در نظر داشته باشید عمده تفاوت این دو دستگاه صنعتی در پرت و هدر رفت آب است.درای کولرها به علت داشتن مداری بسته تبخیر ندارند و این آیتم مهمترین ویژگی کندانسور محسوب  میگردد.
کویل مانیسمان چیست؟

کویل مانیسمان چیست؟

۲۵ آذر ۱۳۹۹ | ۰۲:۲۱ اخبار مقالات
کویل های مانیسمان Manisman Coil بدون درز یا درزدار یکی از انواع مبدل‌های اتقال حرارت پوسته لوله‌ای هستند که بسته به نوع استفاده کویل میتواند نوع مانیسمان تغییر نماید.این لوله‌های فلزی سبک دارای رده بندی متفاوتی نظیر:۴۰،۸۰ و ۱۶۰ میباشند.با توجه به کاربرد کویل ساخته شده میتوانیم مانیسمان مورد نظر را انتخاب نمایید.اغلب این نمونه از کویل  مانسیمان که در طراحی‌های گوناگون نقشه کشی میشود را داخل یونیت بخار نصب مینمایند.ولیکن از این کویل در سیستم‌های خنک کاری روغن ، دیگ بخار و کولینگ تاور نیز میتوان بهره گرفت.کویل‌های ساخته شده توسط گروه کارخانه جات کویل سازی dx دارای تنوع بسیاری هستند فلذا هر یک مناسب کاربردی مشخص طراحی شده‌اند. اما در تمامی آنها یک وجه اشتراک وجود دارد انتقال دما به محیط یا سیالات دیگر.اما در اغلب آنها از لوله کویل مسی بیشتر استفاده میشود.زیرا تبادل حرارت مناسبی دارد و براورد هزینه ساخت و تولید کویل اقتصادی‌تر است.
اواپراتور صنعتی چیست؟

اواپراتور صنعتی چیست؟

۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۳ اخبار مقالات
اواپراتور صنعتی دستگاهی بر اساس عملکرد خنک کاری سیستم های تهویه صنعتی طراحی شده است و یکی از انواع اواپراتور های سنگین محسوب میگردد. مبدل صنعتی دارای انواع بسیاری است که میتوان به اواپراتور آبی اشاره نمود.به طور کلی به جز تعدادی از آنها دیگر تولیدات در مجموعه سیستم های تهویه مطبوع مانند هواساز و چیلر قرار میگیرند.در همین راستا شرکت کویل سازی دی ایکس توانسته در مدت زمان کوتاه به فناوری تولید و سری سازی انواع اواپراتور با ظرفیت های مختلف دست یابد.اساس کار این دستگاه کاهش دمای مبرد و جذب حرارت است.
کویل بخار صنعتی چیست؟

کویل بخار صنعتی چیست؟

۱۰ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۷ اخبار مقالات
کویل بخار صنعتی وسیله‌ای برای عبور بخار در مدار بسته توسط کویل میباشد، سیال درون مبدل بخار اشباع داغ است و گرمای مطبوعی را به محیط انتقال میدهد.کویل‌های طراحی شده براساس فشار کاری بخار تولید میشوند و بطور کل بخشی از یک دستگاه اصلی بشمار میروند.عمده وظیفه مبدل انتقال حرارت، ایجاد گرمایی مطبوع برای محیط‌های مختلف است.البته این تنها کاربرد آن نبوده و برای مصارف تولید صنعتی صنایع غذایی مورد استفاده قرار میگیرد.لازم بذکر است بدانید مادامی که برای گرمایش فضایی بزرگ با کمترین هزینه بخواهیم سیستم گرما زا راه اندازی کنیم.کویل‌های بخار وسیله‌ای مناسب برای افزایش دما درمدت زمانی کوتاه هستند.شرکت کویل سازی dx طراح و سازنده انواع مبدل‌های پوسته لوله در ایران افتخار دارد تا با ارائه محصولی با کیفیت شما را از پرداخت هزینه‌های پی در پی خرید مبدل بخار معاف نماید.
اواپراتور شل اند تیوب

اواپراتور شل اند تیوب

۱۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۵ اخبار مقالات
اواپراتور شل اند تیوب یا مبدل(کویل پوسته لوله) تیوپ شیت از انواع اواپراتور چیلرهای تراکمی، که دو طراحی انبساط مستقیم شل اند تیوب و سیلابی دارد. اواپراتور در حقیقت بخشی از سیستم تبریدی چیلر تراکمی است. وظیفه آن خنک سازی تجهیزات صنعتی بواسطه کاهش دمای آب می‌باشد. در واقع اواپراتور شل اند تیوب ضمن جذب گرمای محیط و انتقال آن به مبرد، دمای مبرد را افزایش داده و در نهایت بصورت بخار سوپرهیت خارج شده و به کمپرسور وارد می‌گردد. اواپراتور همانند کندانسور نوعی مبدل برودتی است که باعث انتقال حرارت می‌گردد. کمپرسور کندانسور و اواپراتور در کنار یکدیگر چیلر تراکمی را بوجود آورده‌اند.متریال سازنده شل اند تیوب یا تیوپ شیت معمولاٌ مسی بوده ولیکن در برخی موارد برای جلوگیری از فرایند اکسایش یا خوردگی، می‌توان فلز یا آلیاژ دیگری را انتخاب کرد.
کندانسور افقی کرسی

کندانسور افقی کرسی

۲۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۷ اخبار مقالات
کندانسور افقی موجب اثر تبرید برروی سیالات میشود.کندانسور با شاسی کرسی شکل بصورت افقی طراحی شده تا بتوان کندانسور افقی را برروی زمین تخت نصب نمود.اگر بخواهیم کاربرد یا مفاهیم استفاده آنرا نام ببریم میتوانیم به عنوان رقیب جدی برج‌های خنک کننده از آن یاد کرد.کندانسورهای ساخته شده دارای طراحی متفاوت با عملکردی ناهمسان هستند.همین عامل سبب شده تا در انواع مختلفی تولید و صنایع گوناگون مورد استفاده قرار بگیرند.اما وجه اشتراک تمام سیستم‌های برودتی نظیر کندانسور افقی یک چیز است.(کاهش دمای آبگرم یا گاز داغ بوسیله هوای محیط) این فرایند باعث پایین آمدن دمای کاری دیگر تاسیسات وابسته به کندانسور کرسی میشود. لازم بذکر است بدانید محاسبه طراحی کندانسورها نیازمند دانش فنی بهمراه تجربه تولید میباشد.درصورت نیاز برای تسریع در عملیات محاسبه طراحی با کارشناسان شرکت کویل سازی Dx تماس حاصل فرمایید.
اواپراتور هوایی چیست

اواپراتور هوایی چیست

۱۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۸:۰۷ اخبار مقالات
اواپراتورهوایی یا خشک یکی از اجزای سیستمهای سرما زا است که درون اواپراتور فن دار یا هوایی، مبرد یا گاز مایع جریان می‌یابد و گرمای هوای محیط را جذب خود می‌نماید. درون اواپراتور هوایی سه گروه مبرد فریونی(گازهای R۲۲، R۱۳۴، R۴۰۴)، گاز مایع طبیعی مانند NH۳ (آمونیاک) و مبردهای دیگر نظیر گلیکول می‌تواند جریان پیدا کند. در واقع نوع کاربرد اواپراتور خشک می‌تواند تعیین کننده مبرد، جنس کویل اواپراتور هوایی و متریال سازنده پوسته را مشخص سازد. این محصول کاربرد بسیاری در تهویه مطبوع صنعتی و خانگی دارند. این دستگاه بر اساس نحوه تبخیر مبرد به دو دسته آبی یا مرطوب و هوایی یا خشک تقسیم می‌شوند. اواپراتورهای جریان اجباری و انبساط مستقیم از جمله انواع این محصول هستند.
کویل حرارتی / برودتی چیست؟

کویل حرارتی / برودتی چیست؟

۱۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰ اخبار مقالات
کویل حرارتی برودتی نوعی مبدل انتقال حرارت پوسته لوله میباشد که بوسیله کویل‌های فلزی جا به جایی دما صورت میپذیرد و آنرا کویل برودتی حرارتی می نامند.مبدلهای پوسته لوله عموما در انواع مختلفی با کاربردهای برودتی و حرارت زا تولید میشوند. عمده مصارف مبدل‌ها برای کاهش یا افزایش دمای سیالات میباشد که میتواند :آبسرد،آبگرم،روغن،مبردها باشد.شرکت کویل سازی کویلdx  طراح و سازنده انواع مبدلهای پوسته لوله با هندسه و اشکال مختلف مطابق با طرح و نقشه شما میباشد.در ساخت این کویل‌ها طراحی براساس ایجاد برودت توسط هوای محیط پایه گذاری شده است و در برخی از آنها با دو سیال هوا و آب مایع داخل لوله‌ها خنک کاری میشود.برخی از منایع علمی کویل‌های حرارتی برودتی را با نام مبدل حرارت زا فشرده می شناسند.
کویل صنعتی و مصارف آن

کویل صنعتی و مصارف آن

۱۶ مهر ۱۳۹۷ | ۰۲:۴۱ اخبار مقالات
کویل های صنعتی مبدلهایی برای مصارف صنعتی میباشند که عموما از انواع کویل در دستگاه‌هایی جهت خنک کاری هوا یا سیالات در صنعت استفاده میگردد. کویل وسیله‌ای برای تبادل حرارت است و مبنای طراحی های آن گوناگون تعریف شده است.به عنوان مثال در هواسازهای صنعتی تعدادی کویل سرمایشی و گرمایشی نصب میشود.این وسیله به علت ارتباط مستقیم با انواع مبردها یا سیالات مایع و هوای محیط در معرض خرابی قرار دارد.فلذا یکی از تجهیزات صنعتی پر مصرف میباشد.کویل دارای انواع بسیاری بوده و برای هرکدام کاربردی مشخص تعریف شده است.شرکت کویل سازی دی ایکس البرز یکی از تولید کنندگان مطرح در کشور میباشد که سازنده انواع کویل صنعتی است.
کویل کولر گازی

کویل کولر گازی

۰۳ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۹:۰۸ اخبار مقالات
کویل کولر گازی قطعه‌ای تکمیلی در فرایند (تهویه مطبوع) و خنک کاری محیط آپارتمان توسط دستگاه کولر گازی میباشد که آنرا کویل گازی اسپلیت می نامند.با توجه به افزایش گرمای زمین و نزدیک شدن فصل تابستان برای کاهش دمای ساختمان کولر گازی مورد استفاده قرار میگیرد.اساس کار کویل در این مجموعه تبدیل مبرد کمپرسور به گاز سرد و انتقال هوای خنک درون اتاق است.شرکتهای بسیاری در داخل و خارج از کشور تولید کننده انواع کویل‌های کولر گازی میباشند.این محصول کاربردی صنعت تهویه مطبوع دارای مدل‌های متفاوتی با ظرفیت‌های گوناگون است. شرکت کویل سازی DX به عنوان یکی از تولیدکنندگان مبدل‌های سرما ساز سازنده انواع اسپلیت در کشور میباشد.اگر بخواهیم نگاهی صنعتی بر این محصولات داشته باشیم میتوان عنوان کرد نوعی کویل کندانسور کوچک هستند.بطور کل کویل‌های گازی تاثیر مستقیم بر میزان رطوب و خنک کاری محیط دارند.
کویل داکت اسپلیت چیست؟

کویل داکت اسپلیت چیست؟

۰۳ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۱ اخبار مقالات
کویل داکت اسپلیت از سیستم‌های تامین‌ کننده سرمایش و گرمایش می‌باشد، کویل های داکت اسپلیت عموما برای سیستم‌های تهویه مطبوع قابل استفاده است. از کویل‌ های داکت اسپلیت برای تامین سرما در فصول گرم و گرما در فصل‌های سرد بهره می‌گیریم. کوئل آب گرم درداخل دستگاه داکت اسپلیت بسیار پر استفاده به شمار می‌آید و راندمان گرمایی را افزایش می‌دهد. این نوع تجهیزات در واحدهای مسکونی، اداری و تجاری داخل پکیج دیواری یا موتورخانه کارایی دارند. همچنین گرمایش توسط سیستمهای داکت اسپلیت مصرف برق کمتری را نسبت به کمپرسور دارا است. شرکت کویل سازی کوئل DX (با نام تجاری مجتمع صنعتی کارخانجات CTR) یکی از معتبرترین سازندگان در زمینه تولید کویل داکت اسپلیت میباشد.
انواع کویل اواپراتور چیست

انواع کویل اواپراتور چیست

۲۵ تیر ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۸ اخبار مقالات
کویل اواپراتور یکی از کوئل‌های مهم در صنعت تهویه مطبوع می‌باشد فلذا کویل اواپراتور قابل نصب برروی دستگاه‌های داکت اسپلیت،کندانسور،هواساز، چیلر میباشد. اواپراتور در قسمت یونیت داخلی تجهیزات تهویه مطبوع قرار می‌گیرد که انتقال حرارت بین گاز مبرد و هوای اطراف خود را عهده‌دار است. همچنین به عنوان یونیت خارجی در این سیستم‌ها همچون چیلر، مینی چیلر، هواسازهای صنعتی و هایژنیک استفاده میشود. کویل‌های انبساط مستقیم dx نوعی مبدل حرارتی از نوع پره‌ای هستند که با مجموع عملکرد خود موجب خنک شدن محیط اطراف می‌شوند. شرکت کویل سازی کوئل DX (با نام تجاری مجتمع صنعتی کارخانجات CTR) سازنده انواع مبدل‌های برودتی  با بهترین کیفیت و متریال در ایران می باشد.
کویل کندانسور چیست

کویل کندانسور چیست

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۶:۱۷ اخبار مقالات
کویل کندانسور کویلی برای تخلیه بار و فشار حرارتی سیکل تبرید توسط کندانسور به فضای باز و محیط می‌باشد که درواقع این گرما حاصل فعالیت اواپراتور و کمپرسور است.خنک سازی گازهای خنک کننده تنها توسط کندانسورها امکان پذیر بوده تا فرایند تبرید به درستی انجام شود.کویل‌ها از لوله‌های مسی با فین‌های آلومینیومی تشکیل شده‌اند که مناسب برای سیستم‌های هوا خنک می‌باشند.درمجموع به این دستگاه کندانسور هوایی یا درای کولر می‌گویند که در سامانه‌های تبریدی جایگاه ویژه‌ای دارد.طراحی و تولید کندانسور بر اساس جذب حرارت از مبرد داخل لوله‌های مسی که در جریان است و انتقال گرمای سیال به هوای خنک و آزاد سازی دما به محیط اطراف می باشد. شرکت کویل سازی کویل dx طراح و سازنده انحصاری انواع کویل کندانسور و درای کولر با نشان استاندارد ملی ایران می‌باشد.
کویل آبگرم چیست؟

کویل آبگرم چیست؟

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۲۱:۲۶ اخبار مقالات
کویل آبگرم وسیله‌ای کاربردی درراستای ایجاد گرما می‌باشد، کویل های آب گرم از لوله‌های مارپیچ مسی با فین‌های موج دار آلومینیومی ساخته می‌شوند. سیالات در کویل های آب گرم جریان دارند و با گذر کردن هوای محیط باد گرم مطبوعی به فضای ساختمان اضافه میکند.اغلب از کوئل آبگرم در داکت اسپلیت‌ها و فن کوئل ها استفاده میکنند که عملکردی مناسب دارند.این دستگاه‌ها برای تاسیسات تهویه مطبوع ساختمان کاربرد دارند.آبگرم دمایی مطبوع را از خود انتشار می‌دهد که بسیار دلپذیر است و آرامش محیط را افزایش میدهد.شرکت کویل سازی کویل dx طراح و سازنده انواع کویل سرمایی و گرمایی (آب گرم) میباشد و تمامی محصولات خود را ۱۲ ماه گارانتی طلایی می نماید.
کویل الکتریکی چیست؟

کویل الکتریکی چیست؟

۲۳ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۰ اخبار مقالات
کویل الکتریکی یا کوئل برقی نوعی مبدل حرارتی می باشد که جریان الکتریکی برق را تبدیل به انرژی گرمایشی میکند و قابل نصب در کانال‌های تهویه مطبوع می‌باشد.کویل‌های الکتریکی با جریان متناوب برق ۳ فاز صنعتی کار میکنند و مناسب محیط‌های مسکونی نیستند.پوشش مناسب گرمایی در کنار کاهش هزینه انرژی، همچنین بازدهی بالا از نکات قوت مبدل‌های حرارتی برقی می‌باشد.در کارخانه‌جات عظیم به علت داشتن فضای باز و ارتفاع بسیار همواره گرم نمودن محیط، کار دشواری بوده است.لیکن به همت متخصصین شرکت کویل سازی کویل dx  توانسته‌ایم این محصول را بومی سازی نماییم.این مبدل‌های برقی گرمای بسیاری ایجاد می‌کنند و دمای سوله را در مدت زمان کوتاهی افزایش می‌دهند.
کویل کولینگ تاور چیست؟

کویل کولینگ تاور چیست؟

۳۰ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۷ اخبار مقالات
کویل کولینگ تاور از انواع کویل های حرارتی است که در کولینگ تاور مکعبی مدار بسته از جنس گالوانیزه و فایبرگلاس قابل نصب میباشد.این نوع کویل ها برای کولینگ تاور طراحی شده اند و دارای یک ورودی و خروجی هستند که به آن کلکتور می‌گویند. سیال گرم از کلکتور به تمامی لوله‌ها تقسیم شده و عملیات خنک سازی بر روی آبگرم انجام می‌شود.علت استفاده کویل مدار بسته برای کولینگ تاور جلوگیری از پرت آب و کنترل سختی و املاح معدنی داخل سیال است.شرکت کویل سازی کویل DX انواع مبدل کولینگ تاور را از ظرفیت ۱۰ تن تبرید الی ۱۵۰۰ تن امکان طراحی و تولید دارد.کلیه تولیدات کارخانه با هدف تحمل بالاترین فشار طراحی شده‌اند و میتوانند تا ۲۰ بار را کنترل کنند.
کویل آبی چیست؟

کویل آبی چیست؟

۱۵ دی ۱۳۹۶ | ۲۰:۲۱ اخبار مقالات
کویل آبی یا کوئل آب خنک از انواع کویل های مرسوم در صنعت تهویه مطبوع و سیستم‌های خنک کننده کارخانه‌جات میباشد که به نام کویل آبی معروف است.یکی از روش‌های متداول برای کاهش دمای تاسیسات صنعتی همواره استفاده از سیال آب سرد میباشد.این مایع به دلیل داشتن ویژگی های منحصر به فردی مانند ظرفیت حرارتی بالا از آن در تمامی سردخانه‌ها و صنایع برودتی استفاده میکنند.برای انتقال حرارت از این مایع ارزشمند به محیط یا دستگاه مربوطه مبدلی تحت عنوان کویل آبی بهره میگیرند.در کوئل های آب خنک هوای گرم بر روی فین‌های آلومینیومی دمیده شده و پس از برخورد با این مبدل دمای هوا کاهش می یابد و درنتیجه عملیات برودت به درستی شکی میپذیرد.شرکت کویل سازی dx کویل تولید کننده انواع مبدل‌های لوله ای و صفحه ای تمامی محصولات خود را ۲۴ ماه گارانتی طلایی می نماید.
کویل مسی چیست؟

کویل مسی چیست؟

۰۳ آذر ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۰ اخبار مقالات
کویل مسی یا کوئل مسی نوعی انتقال دهنده حرارتی می‌باشد و در انواع هواساز،ایر کولر،فن کوئل و کندانسور کاربرد دارد و از کویل مسی استفاده میشود. شرکت کویل dx تولید کننده و طراح انواع مبدل‌های لوله‌ای و حرارتی است و کلیه تولیدات خود را ۱۲ ماه گارانتی خدمات ارائه می‌دهد.اما کویل‌های مسی درواقع از لوله‌های مسی با سایزهای مختلف تولید میگردد که هر کدام برای مبدلی کارآمد است.عموما خنک سازی سیال گرم داخل لوله به دو روش هواخنک و آب خنک فرایند تبرید را طی می نماید.از کویل مسی برای انواع کولینگ تاور هیبریدی استفاده می‌گردد که بسیار در دهه گذشته مورد استقبال قرار گرفته است.کویل‌های مسی از رفت و برگشت تعدادی مشخص لوله‌ی مس و درنهایت اتصال به ونتوری یا کلکتور تشکیل می‌شوند.از این نوع مبدل‌های مسی برای سرمایش یا گرمایشی محیط و سیالات می‌شود.
کویل سرمایشی و گرمایشی چیست؟

کویل سرمایشی و گرمایشی چیست؟

۲۴ آبان ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۳ اخبار مقالات
کویل سرمایشی و گرمایشی نوعی دیگر از انواع کویل های لوله‌ای هستند که در دو فاز سرمایشی و گرمایشی وظیفه کاهش یا افزایش دمای محیط را به عهده دارند.کویل سرمایشی و گرمایشی با فلزاتی مانند : استیل،مس و آلومینیوم قابل ساخت و تولید می‌باشند. شرکت کویل dx سازنده انواع مبدل‌های گرمایی و سرمایی در ابعاد و اندازه‌های مختلف می‌باشد.همانطور که مشخص است کویل‌های سرمایشی در فصول گرم و کویل‌های آبگرم گرمایشی در زمستان قابل استفاده هستند.رایج‌ترین نوع مبدل سرمایشی و گرمایشی (آبگرم) در انواع فن کوئل‌های هوا خنک است و مناسب برای محیط‌های آپارتمانی و کوچک توصیه می‌گردد.درواقع عموم کویل‌های نام برده شده اغلب در فن کوئل استفاده می‌شوند اما در برخی از هواسازهای معمولی که هایژنیک نیستند هم قابل نصب می‌باشند.
کویل آبسرد چیست؟

کویل آبسرد چیست؟

۲۰ مهر ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۲ اخبار مقالات
کویل آبسرد و کوئل آب سرد یکی از مدل‌های HEATEXCHANGER  می‌باشد که در صنعت تهویه مطبوع از کویل آبسرد در دستگاه‌های هواساز،فن کویل و استفاده میشود.سرمایش در فصول تابستان توسط سیستم‌های برودتی برای آسایش ما تامین می‌شود.یکی از قطعات تاثیرگذار بر فرایند تبرید و سرمایی محیط، کویل‌های آبسرد هستند.این مبدل‌ها با گردش آبسرد درون لوله‌های خود و عبور هوای تازه باعث اثر سرمایی بر هوا می‌شوند.در نتیجه با فعالیت دستگاه و دمش باد از بین المان‌های کویل هوا خنک شده و در نهایت محیط به دمای مطلوب می‌رسد.شرکت کویل سازی کویل dx طراح و تولید کننده انواع کویل‌های سرمایشی و گرمایشی با استاندارد و ضنامت نامه کتبی می‌باشد.
کویل هواساز چیست؟

کویل هواساز چیست؟

۱۸ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۳۶ اخبار مقالات
کویل هواساز coil havasaz در واقع وسیله‌ای برای گرمایش یا سرمایش محیط توسط هواساز است و توسط دو کویل مسی این عملیات انجام می‌شود. کویل‌های هواساز با ایجاد مانع در مسیر گذر هوای بیرون به داخل محیط باعث اثر تهویه شده و سیال باد خنک یا گرم می‌شود. این فرایند با کمک رطوبت زن‌ها و فیلترهای دستگاه با کیفیت بیشتری انجام میگیرد. شرکت کویل dx تولید کننده و طراح انواع کویل‌های مورد نیاز در هواساز بوده که در این راستا این مقاله را تنظیم می نماید. اینطور میتوان عنوان کرد که کویل هواساز نوعی مبدل انتقال حرارت است و میان هوای بیرون و مبرد داخل لوله مسی تبادل دمایی برقرار کند. این کویل در میان دستگاه و جریان آب و هوا که توسط فن هوارسان ایجاد می‌شود انتقال دما را بر قرار کرده و باعث شده تا دمای محیط به درجه مطلوب برسد.
کندانسور سقفی چیست؟

کندانسور سقفی چیست؟

۲۴ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۳۲ اخبار مقالات
کندانسور های سقفی یکی از انواع سیستم های کندانسینگ کاهش دمای خشک میباشند که برروی سقف نصب میشوند و به آنها کندانسور سقفی میگویند.این مبدل‌ها قابلیت تولید در ظرفیت‌های مختلف را دارند فلذا میتوان آز آنها در اغلب کارخانه‌جات و یا سیستم‌های تهویه مطبوع استفاده نمود.کندانسور به نحوی طراحی شده است تا به راحتی بروی سقف نصب گردد.عملکرد  و راندمان بالا همچنین جای گیری کمتر نسبت به دیگر انواع کندانسور از بارزترین مزایای کندانسینگ سقفی میباشد.تبادل حرارت میان پوسته و سیال داخلی کویل در هنگام طراحی باید مورد توجه قرار گیرد.باتوجه به چندین آیتم اندازه گیری و محاسباتی نظیر دمای هوای خشک محیط، محل نصب و دلتاتی ورود خروج سیال درونی میتوانیم ابعاد مشخصی از کندانسور سقفی مورد نیاز را مشخص نماییم.جهت دریافت اطلاعات فنی و محاسبات تعیین ظرفیت کندانسینگ سقفی با کارشناسان شرکت کویل سازی دی ایکس تماس حاصل فرمایید.
اواپراتور آبی چیست؟

اواپراتور آبی چیست؟

۱۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۷ اخبار مقالات
اواپراتور آبی از تجهیزات مهم در سیستم تهویه مطبوع که وظیفه خنک سازی سیال بوسیله مبرد را برعهده دارد، اواپراتور در انواع چیلر آبی کاربرد دارد. اواپراتور آبی چیست و چه کاربردی دارد؟ سوالی است که در ادامه به پاسخ آن بطور کامل خواهیم پرداخت. اواپراتورهای آبی بطور کل یکی به عنوان یکی از سیستم های سرمایشی شناخته می‌شوند که کاربرد ویژه ای تحت عنوان اواپراتور چیلر آبی یا آب خنک دارد. در واقع اواپراتور های آبی ضمن جذب گرما توسط مبرد دمای سیالاتی چون آب را کاهش می‌دهند. از جمله انواع اواپراتورهای آبی می‌توان به فیلم نزولی، فیلم صعودی، صفحه ای ترکیبی، چند اثره، جریان طبیعی و اجباری را نام برد. به طور کل سه گروه اصلی برای اواپراتور های آبی وجود دارد که شامل پوسته لوله، پوسته کویل و فلودد می‌شود.