شرکت کویل dx

شرکت کارخانه جات کویل سازی DX کویل طراح و سازنده انواع کویل های ( dx دی ایکس) سرمایی و گرمایی اواپراتور،کندانسور، هواساز و داکت اسپیلت در ایران می‌باشد. این شرکت سازنده و کویل ساز از سال ۱۳۹۵ کارش را در تولید مبدل های پوسته لوله آغاز نموده است. شرکت کویل سازی DX توانسته در مدت زمان کوتاه محصولات تولیدی خود را به حوزه خلیج فارس صادر نماید. این واحد صنعتی در استان تهران منطقه صنعتی شمس آباد احداث گردیده و فالیت دارد. شرکت کویل dx در واقع نه تنها سازنده کویله‌ای انبساط مستقیم است بلکه کلیه سفارشات مربوط به کویل را می‌پذیرد. کویل الکتریکی (هیتر برقی صنعتی) یکی دیگر از تولیدات کارخانه می‌باشد که از ابتدای امسال به مرحله بهره برداری رسیده. اگر بخواهیم بیشتر با کارخانه کویل dx آشنا شوید باید گفت این واحد تولیدی تازه پا به عرصه دیجیتال نهاده و در آینده نچندان دور نام شرکت کویل سازی Dx را بیشتر خواهید شنید.


تولیدات شرکت کویل dx چیست؟

مجموع ساختار کمپانی بر اساس ساخت انواع کویل آبسرد و مبدل‌های انتقال حرارت سیالات می‌باشد. این تجهیزات مکمل نهایی دستگاه‌هایی مانند هواساز،فن کوئل،کولینگ تاور،داکت هیتر و دیگر محصولات هستند. کویل‌های طراحی شده در دو فاز استیل و مس تولید می‌شوند. شرکت کویل سازی dx از متریال مرغوب برای تهیه مواد اولیه خود استفاده می‌نماید. ضمانت نامه محصولات تضمین کیفیت بالای تولیدات کمپانی می‌باشد. از انواع کویل شرکت dx در کندانسورها و ایرکولرها هم نیز بهره می‌گیرند. در این نوع طراحی اغلب از کویل‌های فین دار استفاده می‌شود که در سیستم هوا خنک بسیار موثر عمل می‌نماید.


ضمانت نامه شرکت کویل dx

تضمین کالا پشوانه تولید محصولی با کیفیت است همچنین تامین قطعات و خدمات اجرایی پس از فروش اهمیت بالایی دارد. کارخانه کویل سازی dx با ارائه ضمانت نامه کتبی محصولات خود را تا ۲۴ ماه گارانتی می‌نماید.این ضمانت نامه بی غید و شرط بوده و می‌توانید در صورت خرابی با کمپانی تماس گرفته و تعویض در کمتر از ۷۲ ساعت انجام شود.


شرکت کویل dx


کویل dx چیست؟

تمام سامانه‌های تهویه مطبوع انبساط مستقیم یا کویل dx بر منبای سیکل تبرید تراکمی کار می‌نمایند. کویل DX یکی از اجزای اصلی سیستم‌های تراکمی مانند چیلر است که به آن کویل انبساط مستقیم میگویند.در انواع کویل‌های DX گاز مبرد (فریون) در جریان بوده که درون لوله‌های مسی مبدل در حرکت می‌باشد.این فرایند و عملیات در راستای سرمایش و گرمایش هوا به طور مستقیم توسط کویل های شرکت dx انجام می‌شود. معنای سیستم انبساط مستقیم (DX) یعنی در دستگاه به جای آب و دیگر مایعات به عنوان سیال انتقال حرارت استفاده نگردیده است. در عوض عمل سرمایش و گرمایش توسط هواساز یا فن کوئل به طور مستقیم انجام می‌شود.


مصارف کویل dx چیست؟

مهندسین شرکت کویل سازی کویل dx عنوان کرده از این نوع کویل طراحی شده تنها در هواساز و سیستم‌های انبساط مستقیم می‌توان استفاده نمود. به عنوان مثال هواساز با کویل dx یکی از بهترین انواع این دستگاه را به بازار معرفی نموده است. عملکرد بهتر سرمایش و گرمایش مناسب همچنین کاهش مصرف انرژی وبازدهی بالا از نکات مثبت هواسازهای کویل dx می‌باشند. کارخانه DX با طراحی دقیق و محاسبات پیشرفته توانسته گامی بزرگ در عرصه تولیدات کویل با مواد استیل و مس بردارد.


کویل DX و کاربرد آن در هواساز 

کویل dx بهترین مبدل انتقال حرارت برای انواع هواسازهای هایژنیک می‌باشد.شرکت کویل dx طراح و تولید کننده تخصصی انواع کویل هواساز هایژنیک و مبدل‌های لوله‌ای برای این دستگاه است.این کویل‌ها در دو فاز سرمایشی و گرمایشی در هوارسان‌ها نصب می‌شوند که در فصول مختلف هر دو قابل استفاده هستند.کویل dx گرمایشی در زمستان بسیار موثر واقع شده و می‌تواند دمای هوای محیط را به سرعت افزایش دهد.همچنین در بخش سرمایی کویل dx سرما زا بازدهی مناسبی از خود نشان داده و برودت هوا را مطلوب و دلپذیر میکند.


لیست محصولات شرکت کویل سازی کویل dx


 

اخبار کویل DX

کویل هواساز چیست؟

کویل هواساز چیست؟

۱۸ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۳۶ اخبار مقالات
کویل هواساز coil havasaz در واقع وسیله‌ای برای گرمایش یا سرمایش محیط توسط هواساز است و توسط دو کویل مسی این عملیات انجام می‌شود. کویل‌های هواساز با ایجاد مانع در مسیر گذر هوای بیرون به داخل محیط باعث اثر تهویه شده و سیال باد خنک یا گرم می‌شود. این فرایند با کمک رطوبت زن‌ها و فیلترهای دستگاه با کیفیت بیشتری انجام میگیرد. شرکت کویل dx تولید کننده و طراح انواع کویل‌های مورد نیاز در هواساز بوده که در این راستا این مقاله را تنظیم می نماید. اینطور میتوان عنوان کرد که کویل هواساز نوعی مبدل انتقال حرارت است و میان هوای بیرون و مبرد داخل لوله مسی تبادل دمایی برقرار کند. این کویل در میان دستگاه و جریان آب و هوا که توسط فن هوارسان ایجاد می‌شود انتقال دما را بر قرار کرده و باعث شده تا دمای محیط به درجه مطلوب برسد.
کویل کندانسور چیست

کویل کندانسور چیست

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۶:۱۷ اخبار مقالات
کویل کندانسور کویلی برای تخلیه بار و فشار حرارتی سیکل تبرید توسط کندانسور به فضای باز و محیط می‌باشد که درواقع این گرما حاصل فعالیت اواپراتور و کمپرسور است.خنک سازی گازهای خنک کننده تنها توسط کندانسورها امکان پذیر بوده تا فرایند تبرید به درستی انجام شود.کویل‌ها از لوله‌های مسی با فین‌های آلومینیومی تشکیل شده‌اند که مناسب برای سیستم‌های هوا خنک می‌باشند.درمجموع به این دستگاه کندانسور هوایی یا درای کولر می‌گویند که در سامانه‌های تبریدی جایگاه ویژه‌ای دارد.طراحی و تولید کندانسور بر اساس جذب حرارت از مبرد داخل لوله‌های مسی که در جریان است و انتقال گرمای سیال به هوای خنک و آزاد سازی دما به محیط اطراف می باشد. شرکت کویل سازی کویل dx طراح و سازنده انحصاری انواع کویل کندانسور و درای کولر با نشان استاندارد ملی ایران می‌باشد.
کویل آبی چیست؟

کویل آبی چیست؟

۱۵ دی ۱۳۹۶ | ۲۰:۲۱ اخبار مقالات
کویل آبی یا کوئل آب خنک از انواع کویل های مرسوم در صنعت تهویه مطبوع و سیستم‌های خنک کننده کارخانه‌جات میباشد که به نام کویل آبی معروف است.یکی از روش‌های متداول برای کاهش دمای تاسیسات صنعتی همواره استفاده از سیال آب سرد میباشد.این مایع به دلیل داشتن ویژگی های منحصر به فردی مانند ظرفیت حرارتی بالا از آن در تمامی سردخانه‌ها و صنایع برودتی استفاده میکنند.برای انتقال حرارت از این مایع ارزشمند به محیط یا دستگاه مربوطه مبدلی تحت عنوان کویل آبی بهره میگیرند.در کوئل های آب خنک هوای گرم بر روی فین‌های آلومینیومی دمیده شده و پس از برخورد با این مبدل دمای هوا کاهش می یابد و درنتیجه عملیات برودت به درستی شکی میپذیرد.شرکت کویل سازی dx کویل تولید کننده انواع مبدل‌های لوله ای و صفحه ای تمامی محصولات خود را ۲۴ ماه گارانتی طلایی می نماید.
انواع کندانسور چیست؟

انواع کندانسور چیست؟

۳۰ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۸:۴۳ اخبار مقالات
کندانسور condenser نوعی مبدل حرارتی با کاربرد خنک کاری سیالات مانند گاز و مایعات است،کندانسور طی فرایندی مبرد را از حالت گاز به مایع کندانس مینماید.انواع مبدل‌های تبریدی تماما براساس علوم مهندسی دارای عملکردی یکسان هستند.اما استفاده‌هایی گوناگونی دارند و هریک مناسب فعالیتی مشخص می باشند.تبرید مکانیکی شامل چهار چرخه :انبساط،تبخیر،تقطیر و تراکم است.درکنار کندانسور دیگر تجهیزات مانند کویل اواپراتور همچنین کمپرسور نقش مهمی دارند. گرما بوسیله مبدل dx جذب میگردد و به گاز تغییر حالت میدهد، سپس وارد کمپرسور شده تا با فشرده سازی سیال مبرد فشار آن افزایش پیدا کند.بعد از تکمیل عملیات حال وقت آن رسیده بسمت کندانسور هدایت گردد تا ماده به حالت اولیه خود تبدیل شود.درواقع برای کاهش دمای سیالات به روش هوا خنک انواع کندانسور هوایی نقشی اساسی در یک سیکل تبریدی دارد.
کویل بخار صنعتی چیست؟

کویل بخار صنعتی چیست؟

۱۰ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۷ اخبار مقالات
کویل بخار صنعتی وسیله‌ای برای عبور بخار در مدار بسته توسط کویل میباشد، سیال درون مبدل بخار اشباع داغ است و گرمای مطبوعی را به محیط انتقال میدهد.کویل‌های طراحی شده براساس فشار کاری بخار تولید میشوند و بطور کل بخشی از یک دستگاه اصلی بشمار میروند.عمده وظیفه مبدل انتقال حرارت، ایجاد گرمایی مطبوع برای محیط‌های مختلف است.البته این تنها کاربرد آن نبوده و برای مصارف تولید صنعتی صنایع غذایی مورد استفاده قرار میگیرد.لازم بذکر است بدانید مادامی که برای گرمایش فضایی بزرگ با کمترین هزینه بخواهیم سیستم گرما زا راه اندازی کنیم.کویل‌های بخار وسیله‌ای مناسب برای افزایش دما درمدت زمانی کوتاه هستند.شرکت کویل سازی dx طراح و سازنده انواع مبدل‌های پوسته لوله در ایران افتخار دارد تا با ارائه محصولی با کیفیت شما را از پرداخت هزینه‌های پی در پی خرید مبدل بخار معاف نماید.
کویل حرارتی / برودتی چیست؟

کویل حرارتی / برودتی چیست؟

۱۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰ اخبار مقالات
کویل حرارتی برودتی نوعی مبدل انتقال حرارت پوسته لوله میباشد که بوسیله کویل‌های فلزی جا به جایی دما صورت میپذیرد و آنرا کویل برودتی حرارتی می نامند.مبدلهای پوسته لوله عموما در انواع مختلفی با کاربردهای برودتی و حرارت زا تولید میشوند. عمده مصارف مبدل‌ها برای کاهش یا افزایش دمای سیالات میباشد که میتواند :آبسرد،آبگرم،روغن،مبردها باشد.شرکت کویل سازی کویلdx  طراح و سازنده انواع مبدلهای پوسته لوله با هندسه و اشکال مختلف مطابق با طرح و نقشه شما میباشد.در ساخت این کویل‌ها طراحی براساس ایجاد برودت توسط هوای محیط پایه گذاری شده است و در برخی از آنها با دو سیال هوا و آب مایع داخل لوله‌ها خنک کاری میشود.برخی از منایع علمی کویل‌های حرارتی برودتی را با نام مبدل حرارت زا فشرده می شناسند.
انواع کویل اواپراتور چیست

انواع کویل اواپراتور چیست

۲۵ تیر ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۸ اخبار مقالات
کویل اواپراتور یکی از کوئل‌های مهم در صنعت تهویه مطبوع می‌باشد فلذا کویل اواپراتور قابل نصب برروی دستگاه‌های داکت اسپلیت،کندانسور،هواساز، چیلر میباشد. اواپراتور در قسمت یونیت داخلی تجهیزات تهویه مطبوع قرار می‌گیرد که انتقال حرارت بین گاز مبرد و هوای اطراف خود را عهده‌دار است. همچنین به عنوان یونیت خارجی در این سیستم‌ها همچون چیلر، مینی چیلر، هواسازهای صنعتی و هایژنیک استفاده میشود. کویل‌های انبساط مستقیم dx نوعی مبدل حرارتی از نوع پره‌ای هستند که با مجموع عملکرد خود موجب خنک شدن محیط اطراف می‌شوند. شرکت کویل سازی کوئل DX (با نام تجاری مجتمع صنعتی کارخانجات CTR) سازنده انواع مبدل‌های برودتی  با بهترین کیفیت و متریال در ایران می باشد.
کویل کولر گازی

کویل کولر گازی

۰۳ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۹:۰۸ اخبار مقالات
کویل کولر گازی قطعه‌ای تکمیلی در فرایند (تهویه مطبوع) و خنک کاری محیط آپارتمان توسط دستگاه کولر گازی میباشد که آنرا کویل گازی اسپلیت می نامند.با توجه به افزایش گرمای زمین و نزدیک شدن فصل تابستان برای کاهش دمای ساختمان کولر گازی مورد استفاده قرار میگیرد.اساس کار کویل در این مجموعه تبدیل مبرد کمپرسور به گاز سرد و انتقال هوای خنک درون اتاق است.شرکتهای بسیاری در داخل و خارج از کشور تولید کننده انواع کویل‌های کولر گازی میباشند.این محصول کاربردی صنعت تهویه مطبوع دارای مدل‌های متفاوتی با ظرفیت‌های گوناگون است. شرکت کویل سازی DX به عنوان یکی از تولیدکنندگان مبدل‌های سرما ساز سازنده انواع اسپلیت در کشور میباشد.اگر بخواهیم نگاهی صنعتی بر این محصولات داشته باشیم میتوان عنوان کرد نوعی کویل کندانسور کوچک هستند.بطور کل کویل‌های گازی تاثیر مستقیم بر میزان رطوب و خنک کاری محیط دارند.

کویل آبگرم چیست؟

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۲۱:۲۶ اخبار مقالات
کویل آبگرم وسیله‌ای کاربردی درراستای ایجاد گرما می‌باشد، کویل های آب گرم از لوله‌های مارپیچ مسی با فین‌های موج دار آلومینیومی ساخته می‌شوند. سیالات در کویل های آب گرم جریان دارند و با گذر کردن هوای محیط باد گرم مطبوعی به فضای ساختمان اضافه میکند.اغلب از کوئل آبگرم در داکت اسپلیت‌ها و فن کوئل ها استفاده میکنند که عملکردی مناسب دارند.این دستگاه‌ها برای تاسیسات تهویه مطبوع ساختمان کاربرد دارند.آبگرم دمایی مطبوع را از خود انتشار می‌دهد که بسیار دلپذیر است و آرامش محیط را افزایش میدهد.شرکت کویل سازی کویل dx طراح و سازنده انواع کویل سرمایی و گرمایی (آب گرم) میباشد و تمامی محصولات خود را ۱۲ ماه گارانتی طلایی می نماید.
کویل داکت اسپلیت چیست؟

کویل داکت اسپلیت چیست؟

۰۳ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۱ اخبار مقالات
کویل داکت اسپلیت از سیستم‌های تامین‌ کننده سرمایش و گرمایش می‌باشد، کویل های داکت اسپلیت عموما برای سیستم‌های تهویه مطبوع قابل استفاده است. از کویل‌ های داکت اسپلیت برای تامین سرما در فصول گرم و گرما در فصل‌های سرد بهره می‌گیریم. کوئل آب گرم درداخل دستگاه داکت اسپلیت بسیار پر استفاده به شمار می‌آید و راندمان گرمایی را افزایش می‌دهد. این نوع تجهیزات در واحدهای مسکونی، اداری و تجاری داخل پکیج دیواری یا موتورخانه کارایی دارند. همچنین گرمایش توسط سیستمهای داکت اسپلیت مصرف برق کمتری را نسبت به کمپرسور دارا است. شرکت کویل سازی کوئل DX (با نام تجاری مجتمع صنعتی کارخانجات CTR) یکی از معتبرترین سازندگان در زمینه تولید کویل داکت اسپلیت میباشد.

کویل آبسرد چیست؟

۲۶ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۶:۱۲ اخبار مقالات
کویل آبسرد و کوئل آب سرد یکی از مدل‌های HEATEXCHANGER  می‌باشد که در صنعت تهویه مطبوع از کویل آبسرد در دستگاه‌های هواساز،فن کویل و استفاده میشود.سرمایش در فصول تابستان توسط سیستم‌های برودتی برای آسایش ما تامین می‌شود.یکی از قطعات تاثیرگذار بر فرایند تبرید و سرمایی محیط، کویل‌های آبسرد هستند.این مبدل‌ها با گردش آبسرد درون لوله‌های خود و عبور هوای تازه باعث اثر سرمایی بر هوا می‌شوند.در نتیجه با فعالیت دستگاه و دمش باد از بین المان‌های کویل هوا خنک شده و در نهایت محیط به دمای مطلوب می‌رسد.شرکت کویل سازی کویل dx طراح و تولید کننده انواع کویل‌های سرمایشی و گرمایشی با استاندارد و ضنامت نامه کتبی می‌باشد.

کویل الکتریکی چیست؟

۲۳ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۰ اخبار مقالات
کویل الکتریکی یا کوئل برقی نوعی مبدل حرارتی می باشد که جریان الکتریکی برق را تبدیل به انرژی گرمایشی میکند و قابل نصب در کانال‌های تهویه مطبوع می‌باشد.کویل‌های الکتریکی با جریان متناوب برق ۳ فاز صنعتی کار میکنند و مناسب محیط‌های مسکونی نیستند.پوشش مناسب گرمایی در کنار کاهش هزینه انرژی، همچنین بازدهی بالا از نکات قوت مبدل‌های حرارتی برقی می‌باشد.در کارخانه‌جات عظیم به علت داشتن فضای باز و ارتفاع بسیار همواره گرم نمودن محیط، کار دشواری بوده است.لیکن به همت متخصصین شرکت کویل سازی کویل dx  توانسته‌ایم این محصول را بومی سازی نماییم.این مبدل‌های برقی گرمای بسیاری ایجاد می‌کنند و دمای سوله را در مدت زمان کوتاهی افزایش می‌دهند.

کویل کولینگ تاور چیست؟

۳۰ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۷ اخبار مقالات
کویل کولینگ تاور از انواع کویل های حرارتی است که در کولینگ تاور مکعبی مدار بسته از جنس گالوانیزه و فایبرگلاس قابل نصب میباشد.این نوع کویل ها برای کولینگ تاور طراحی شده اند و دارای یک ورودی و خروجی هستند که به آن کلکتور می‌گویند. سیال گرم از کلکتور به تمامی لوله‌ها تقسیم شده و عملیات خنک سازی بر روی آبگرم انجام می‌شود.علت استفاده کویل مدار بسته برای کولینگ تاور جلوگیری از پرت آب و کنترل سختی و املاح معدنی داخل سیال است.شرکت کویل سازی کویل DX انواع مبدل کولینگ تاور را از ظرفیت ۱۰ تن تبرید الی ۱۵۰۰ تن امکان طراحی و تولید دارد.کلیه تولیدات کارخانه با هدف تحمل بالاترین فشار طراحی شده‌اند و میتوانند تا ۲۰ بار را کنترل کنند.

کویل مسی چیست؟

۰۳ آذر ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۰ اخبار مقالات
کویل مسی یا کوئل مسی نوعی انتقال دهنده حرارتی می‌باشد و در انواع هواساز،ایر کولر،فن کوئل و کندانسور کاربرد دارد و از کویل مسی استفاده میشود. شرکت کویل dx تولید کننده و طراح انواع مبدل‌های لوله‌ای و حرارتی است و کلیه تولیدات خود را ۱۲ ماه گارانتی خدمات ارائه می‌دهد.اما کویل‌های مسی درواقع از لوله‌های مسی با سایزهای مختلف تولید میگردد که هر کدام برای مبدلی کارآمد است.عموما خنک سازی سیال گرم داخل لوله به دو روش هواخنک و آب خنک فرایند تبرید را طی می نماید.از کویل مسی برای انواع کولینگ تاور هیبریدی استفاده می‌گردد که بسیار در دهه گذشته مورد استقبال قرار گرفته است.کویل‌های مسی از رفت و برگشت تعدادی مشخص لوله‌ی مس و درنهایت اتصال به ونتوری یا کلکتور تشکیل می‌شوند.از این نوع مبدل‌های مسی برای سرمایش یا گرمایشی محیط و سیالات می‌شود.

کویل سرمایشی و گرمایشی چیست؟

۲۴ آبان ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۳ اخبار مقالات
کویل سرمایشی و گرمایشی نوعی دیگر از انواع کویل های لوله‌ای هستند که در دو فاز سرمایشی و گرمایشی وظیفه کاهش یا افزایش دمای محیط را به عهده دارند.کویل سرمایشی و گرمایشی با فلزاتی مانند : استیل،مس و آلومینیوم قابل ساخت و تولید می‌باشند. شرکت کویل dx سازنده انواع مبدل‌های گرمایی و سرمایی در ابعاد و اندازه‌های مختلف می‌باشد.همانطور که مشخص است کویل‌های سرمایشی در فصول گرم و کویل‌های آبگرم گرمایشی در زمستان قابل استفاده هستند.رایج‌ترین نوع مبدل سرمایشی و گرمایشی (آبگرم) در انواع فن کوئل‌های هوا خنک است و مناسب برای محیط‌های آپارتمانی و کوچک توصیه می‌گردد.درواقع عموم کویل‌های نام برده شده اغلب در فن کوئل استفاده می‌شوند اما در برخی از هواسازهای معمولی که هایژنیک نیستند هم قابل نصب می‌باشند.