نحوه ساخت کویل مسی

کویل مسی چیست؟

تولید کننده کویل مسی
۰۳ آذر ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۰ اخبار مقالات
تعداد بازدید:۲۲۰۱
کویل مسی یا کوئل مسی نوعی انتقال دهنده حرارتی می‌باشد و در انواع هواساز،ایر کولر،فن کوئل و کندانسور کاربرد دارد و از کویل مسی استفاده میشود. شرکت کویل dx تولید کننده و طراح انواع مبدل‌های لوله‌ای و حرارتی است و کلیه تولیدات خود را ۱۲ ماه گارانتی خدمات ارائه می‌دهد.اما کویل‌های مسی درواقع از لوله‌های مسی با سایزهای مختلف تولید میگردد که هر کدام برای مبدلی کارآمد است.عموما خنک سازی سیال گرم داخل لوله به دو روش هواخنک و آب خنک فرایند تبرید را طی می نماید.از کویل مسی برای انواع کولینگ تاور هیبریدی استفاده می‌گردد که بسیار در دهه گذشته مورد استقبال قرار گرفته است.کویل‌های مسی از رفت و برگشت تعدادی مشخص لوله‌ی مس و درنهایت اتصال به ونتوری یا کلکتور تشکیل می‌شوند.از این نوع مبدل‌های مسی برای سرمایش یا گرمایشی محیط و سیالات می‌شود.
کویل مسی چیست؟

کویل مسی یا کوئل مسی نوعی انتقال دهنده حرارتی می‌باشد و در انواع هواساز،ایر کولر،فن کوئل و کندانسور کاربرد دارد و از کویل مسی استفاده میشود. شرکت کویل dx تولید کننده و طراح انواع مبدل‌های لوله‌ای و حرارتی است و کلیه تولیدات خود را 12 ماه گارانتی خدمات ارائه می‌دهد.اما کویل‌های مسی درواقع از لوله‌های مسی با سایزهای مختلف تولید میگردد که هر کدام برای مبدلی کارآمد است.عموما خنک سازی سیال گرم داخل لوله به دو روش هواخنک و آب خنک فرایند تبرید را طی می نماید.از کویل مسی برای انواع کولینگ تاور هیبریدی استفاده می‌گردد که بسیار در دهه گذشته مورد استقبال قرار گرفته است.کویل‌های مسی از رفت و برگشت تعدادی مشخص لوله‌ی مس و درنهایت اتصال به ونتوری یا کلکتور تشکیل می‌شوند.از این نوع مبدل‌های مسی برای تولید کویل سرمایشی و گرمایشی محیط  استفاده می‌شود.


کاربرد انواع کویل مسی 

این مبدل‌ها در دستگاه‌های بسیاری قابل نصب بوده که در ادامه به تمامی آنها اشاره خواهیم داشت.اما عملکرد اصلی این کویل‌ها به دلیل رسانای بالاتر از آلومینیوم اغلب در تاسیسات برودتی و گرمایشی مخاطب دارد.میزان انتقال حرارت مس تقریبا دو برابر بیشتر از کویل آلومینیومی می‌باشد.به همین منظور است که در تمامی آبگرمکن‌های دیواری و صنعتی از کویلی با لوله‌های مس استفاده می‌شود.کاربردهای این کویل‌ها متفاوت بوده هر یک مقدار فشار معینی را تحمل میکنند ولذا برای این بخش محاسباتی پیچیده باید انجام شود. انواع مبدل مسی شامل:

  • منبع کویل دار
  • کندانسور
  • ایرکولر
  • کویل کولینگ تاور هیبریدی
  • فن کوئل
  • هواساز
  • انواع آبگرمکن‌های صنعتی

کویل / مسی / قیمت کویل مسی / انواع کویل مسی / سازنده  و تولید کننده کویل های مسی


چگونه کویل‌های مسی تست می‌شوند؟

روشی هست که توسط گاز ازت انجام میگیرد که در این عملیات کویل مسی با بیست بار فشار متداول، تست و آماده میشود.مبدل‌ها به علت داشتن نقاط جوشکاری شده در تمامی مسیر باید 24 ساعت زیر تست نهایی بار قرار بگیرند.مبدل مسی می‌تواند انواع سیالات را خنک نماید که هرگونه گاز یا مایعی هستند.برای نصب کویل کندانسور در دستگاه اصلی باید حتما این فرایند در مدت زمان 24 ساعته انجام شود تا از عملکرد صحیح مبدل مسی اطمینان حاصل نمایید.


سایز لوله مسی و ارتباط آن با انتقال حرارت

حتما تا به حال با این سوال مواجه شده‌اید که حجم لوله بیشتر میزان خنک کاری را افزایش می‌دهد یا خیر؟باید گفت بله می‌تواند مفید واقع شود اما از این رو شما را با افت فشار سیال مواج می‌کند.این عامل می‌تواند کلیه محاسبات را تغییر داده و باعث شود کویلی متفاوت طراحی گردد.


کویل یا مبدل مسی با فین آلومینیوم


کویل مسی فین دار

از مبدل‌های مسی با فین‌های آلومینیومی یا مس در انواع کندانسور و ایرکولر استفاده می‌شود.علت آن ایجاد سطح تبادل حرارت بهتر برای کاهش یا افزایش مایع درون مبدل است.اما برای این نوع کویل‌های فین دار به علت داشتن فین تنها روش هواخنک توصیه می گردد. لذا در صورت پاشش آب با TDS بیشتراز 5 میتواند سبب گرفتگی کویل شود و میزان انتقال دما را کاهش دهد.به همین منظور تنها در سیستم‌هایی که بدون نیاز پاشش آب است کاربرد دارد.

مطلبی با عنوان انواع کویل هواساز در این سایت موجود است مطالعه کنید.


قیمت کویل مسی

برای قیمت گذاری مبدل‌های مسی باید متراژ لوله و مقدار وزن کویل مشخص شود.زیرا مس یکی فلزات گران بهاء بوده و در کشور ایران با نواسانات ارزی بسیار قیمت تغییر می نماید.قیمت کویل‌ها بسته به تعداد ردیف لوله مسی و ابعاد لوله‌هاست که تعیین کننده نرخ نهایی هستند.برای استعلام قیمت لذا پیشنهاد میگردد با کارشناسان کارخانه کویل DX تماس حاصل نمایید.