تولید و ساخت کویل داکت اسپلیت

کویل داکت اسپلیت چیست؟

کویل آبگرم داکت اسپلیت چیست؟
۰۳ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۱ اخبار مقالات
تعداد بازدید:۵۹۷
کویل داکت اسپلیت از سیستم‌های تامین‌ کننده سرمایش و گرمایش می‌باشد که کویل آبگرم داکت اسپلیت برای فصل سرما و اواپراتور در فصول گرم سال کاربرد دارد.
کویل داکت اسپلیت چیست؟

کویل داکت اسپلیت از سیستم‌های تامین‌ کننده سرمایش و گرمایش می‌باشد که کویل آبگرم داکت اسپلیت برای فصل سرما و اواپراتور در فصول گرم سال کاربرد دارد. کویل های داکت اسپلیت از متریال مس تولید شده و در انواع مختلف سایز تیوب مسی تغییر میکند. کوئل آب گرم از پرمصرفترین نوع در انواع داکت اسپلیت بوده و راندمان گرمایی را افزایش می‌دهد. این نوع تجهیزات در واحدهای مسکونی، اداری و تجاری داخل پکیج دیواری یا موتورخانه کارایی دارند. همچنین گرمایش توسط سیستمهای داکت اسپلیت مصرف برق کمتری را نسبت به کمپرسور دارا است. شرکت کویل سازی تهویه دی ایکس یکی از معتبرترین سازندگان در زمینه تولید کویل آبگرم داکت اسپلیت میباشد.

کویل گرمایشی یونیت هیتر چیست؟

کویل آبگرم داکت اسپلیت تهویه دی ایکس

کویل آبگرم داکت اسپلیت چیست؟

کویل آبگرم قابلیت نصب بر روی یونیت داخلی داکت اسپلیت را دارد. به صورتی که آب گرم را از طریق پکیج گرمایشی و یا موتورخانه مرکزی تامین می‌نماید. سپس در ادامه باعث میشود دستگاه در فصول سرد سال بشکل یک سیستم گرمایشی عمل نموده و فضای درونی ساختمان‌ها را گرم کند. با نصب کویل گرمایشی داکت اسپلیت دیگر نیازی به روشن کردن کمپرسور دستگاه نخواهد بود و موجب صرفه جویی در مصرف برق می‌شود. نحوه عملکرد اینگونه می‌باشد که فن یونیت داخلی با مصرف اندک نیروی برق جریان هوا را از میان فین‌های کوئل آبگرم عبور میدهد و در انتها هوای گرم را در داخل ساختمان منتشر میکند. در کویل فین دار داکت اسپلیت از هوای برگشتی درون هر واحد استفاده می‌گردد تا راندمان کاری بالا رود و سوخت کمتری هدر بشود. عمل سرمایش و گرمایش این مدل دستگاه‌ها توسط حرکت هوا در هواسازها با مکش هوای داخلی انجام می‌پذیرد.

کویل گرمایشی در کاهش هزینه‌های انرژی بسیار شاخص و معروف است. همچنین علاوه بر داکت اسپلیت از آن در هواسازها، ایرواشر، فن کوئل و سایر تجهیزات تهویه مطبوع بکار برده میگردد. شرکت‌های زیادی تولید کننده این محصول هستند و می‌توان کمپانی‌های خارجی همانند کویل آبگرم سامسونگ، الجی و هایسنس را برای نمونه نام برد.

کویل ابگرم داکت اسپلیت تهویه دی ایکس

ابعاد کویل آبگرم داکت اسپلیت

ابعاد کوئل‌های داکت اسپلیت بر اساس ظرفیت برودتی آن‌ها تعیین می شود. واحد ظرفیت برودتی برای کویل های گرمایشی یا آبگرم داکت اسپلیت طبق BTU اندازه گیری می‌گردد. در نتیجه هنگام محاسبه ابعاد کوئل‌ها احتیاج به محاسبات دیتای اولیه داریم که مشمول دبی آب در گردش، حجم میزان هوادهی، دمای ورودی و خروجی از مبدل، همراه با مقدار متر مکعب فضای نیازمند گرمایش میشود. کویل ابگرم به طور استاندارد از لوله های مسی با سایز 3.8 الی 5.8 اینچ طراحی میشوند که بسته میزان ظرفیت درخواستی از 2 تا 4 ردیفه محاسبه میگردد.

طراحی و ساخت انواع کویل کولر گازی کلیک نمایید.

دیگر پارامتر تاثیرگذار در ابعاد کویل گرمایشی داکت اسپلیت فشار بار وارده بر کوئل آب گرم می‌باشد. چنانچه بین 3 تا 6 بار و با سرعت خطی دو تا شش فوت برثانیه باشد. این اندازه‌ها استاندارد محسوب گشته و توسط کمپانی تولیدکننده پس از اولین تماس به شما ارائه داده می‌شود. درغیر این صورت چنانچه فشار مدنظر شما غیر متعارف باشد ابعاد مبدل هم بتناسب افزایش می‌یابد. همچنین ابعاد نامتعارف طبق درخواست مشتری قابل طراحی و اجرا است.

ساخت و تولید کویل داکت اسپلیت

انواع روش‌های تامین آب گرم کوئل

به دو روش کویل ابگرم داکت اسپلیت خنک سازی فضای ساختمان‌ها را عهده دار است:

  1. تامین آبگرم کویل توسط موتورخانه : آب گرم مورد نیاز جهت عملکرد گرمایشی یونیت داخلی کویل داکت اسپلیت از موتور خانه فراهم میگردد و توسط پمپ به کویل‌ها انتقال می‌یابد. فن‌ها (بلوور) با حرکت دادن هوا از کنار مبدل‌ها موجب گرم شدن آنها می‌شود. سپس هوا از طریق کانال‌ها در قسمت‌های مختلف ساختمان پخش شده و محیط را گرم می‌کند. بخاطر عملکرد فن دراین سیستم‌ها نیازی به لوله کشی و رادیاتور نمی‌باشد.
  2. تامین آب گرم کوئل از طریق پکیج : در این روش گرمایشی فراهم نمودن آبگرم درخواستی کویل توسط پکیج گرمایشی انجام می گردد. هنگامی که پکیج گرمازا درون فضای مفید ساختمان نصب شود دیگر احتیاجی به موتورخانه جهت تامین ابگرم نیست. 

مزایای استفاده از کویل داکت اسپلیت

  • فضای مفید ساختمان با استفاده از کانال کشی افقی نسبت به عمودی در سیستم‌های کولر آبی افزایش می‌یابد
  • هزینه‌های نگهداری در مقایسه با تجهیزات چیلر مرکزی یا مینی چیلرها کمتر است
  • کویل گرمازا داکت اسپلیت راندمان بالاتری را از انواع رادیاتور دارا میباشد
  • گرمایش و سرمایش هر واحد استقلال کامل دارد

قیمت و خرید کوئل داکت اسپلیت

قیمت تمام شده یک کویل آب گرم داکت اسپلیت به ظرفیت و شرکت تولید کننده وابسته می‌باشد. هرچه ظرفیت افزایش یابد مسلما هزینه نهایی بالاتر میرود. قیمت کویل‌ با برندهای خارجی مثل سامسونگ یا الجی کمی گرانتر است و با توجه به تحریم های موجود خرید از این کارخانه جات کاری غیر ممکن بشمار میرود. هنگامی که قصد خرید کویل گرمایشی داکت اسپلیت را دارید حتما باید به ابعاد،ظرفیت و برند آن توجه کنید. برای خرید این محصولات با قیمت مناسب و گارانتی با کارشناسان شرکت کویل سازی تهویه دی ایکس تماس بگیرید.

کویل اواپراتور داکت اسپلیت تهویه دی ایکس

اواپراتور داکت اسپلیت چیست؟